< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Vecmāmiņas pasakās klausoties

Oktobrī Piltenes vidusskolas 1. un 2. klases skolēni, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, apmeklēja leļļu teātra izrādi “Vecmāmiņas pasakas” teātra namā “Jūras vārti. Skolēni, braucot uz Ventspili, atcerējās pagājušā gada Skolas somas piedāvātos pasākumus Liepājas “Lielajā dzintarā” un atcerējās, ka jau bijuši arī Ventspils teātra namā “Jūras vārti”.

Mācību stundās esam runājuši par latviešu tautas pasakām. Tajās skolēni mācījušies saskatīt dzīves gudrības un mācības.
Leļļu teātra izrādē “Vecmāmiņas pasakas” sevišķi interesanti bija vērot kā cilvēku rakstura īpašības attēloja dzīvnieki. Viltīgā lapsa apmāna gan vilku, gan lāci. Izpalīdzīgā pelīte izglābj lāci no lamatām. Zaķis ir tik attapīgs, ka visus pasaules zvirbuļus iemāna vienā grozā. Vecmāmiņas pasaku kamols tinas un skatītāji var baudīt vienu pasaku pēc otras.
Kad pulksteņa dzeguze paver durtiņas, laiks pēdējai vecmāmiņas pasakai par zvirbuļu kāzām. Skanot bērnu aplausiem, neaicinātā pūcīte aicina zvirbuli dancot.
Pēc izrādes bērni iepazina Ventspili, aplūkojot Ventspils 2019. gada labāko fotoattēlu izstādi Mazajā zālē.
Skatītāji, ieguvuši daudz jauku un vērtīgu atziņu, priecīgi atgriezās skolā.
Paldies Latvijas skolas somai.

Skolotāja Daira Gebauere