Apstiprināts novada pašvaldības budžets

2020-01-15, 16.48

Paredzams, ka Ventspils novada pašvaldības kopējie ieņēmumi 2020. gadā būs 15,70 miljoni eiro. Pašvaldības kopējie izdevumi normatīvajos aktos noteikto funkciju nodrošināšanai, tostarp pašvaldības iestāžu un struktūrvienību uzturēšanai, novada teritorijas labiekārtošanai un sociālo funkciju veikšanai 2020. gadā ieplānoti 17,73 miljoni eiro, aizdevumu pamatsummas dzēšanai – 1,69 miljoni eiro, pašvaldības kapitālsabiedrības pamatkapitāla palielināšanai – 0,16 miljoni eiro. Starpību starp izdevumiem un ieņēmumiem sedz 2019. gada budžeta atlikums – 3,33 miljoni eiro, plānotie aizņēmumi – 0,55 miljoni eiro.
Pašvaldības galvenais ieņēmumu avots ir iedzīvotāju ienākuma nodoklis, 2020. gada budžetā plānots saņemt 5,94 miljonus eiro. Otrs lielākais pašvaldības nodokļu ieņēmumu avots ir nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumi, 2020. gadā plānots ieņemt 1,26 miljonus eiro. Lielāko īpatsvaru kopējos šī nodokļa ieņēmumos veido nodoklis par zemi – 87 %, savukārt nodoklis par ēkām un būvēm veido 9%, bet mājokļa nodokli plānots iekasēt 4% apmērā. Nodokļa likmes 2020. gadā saglabātas esošajā apmērā – tāpat kā visi nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi.
2020. gada budžeta lielāko izdevumu daļu – 6,20 miljonus eiro jeb 35% no kopējiem izdevumiem – paredzēts izmantot izglītības nozarei, 20% jeb 3,53 miljonus eiro – teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai.

Lielākie ieguldījumi 2020. gadā, piesaistot Eiropas Savienības finansējumu, būs dzīvojamās ēkas Rūpnīca ielā 6 Ugāles pagastā dzīvokļu pārbūvei, pielāgojot tos personām ar garīga rakstura traucējumiem, zivju ceļa izbūvei Jūrkalnes pagasta Rīvas upē, Zlēku pagasta centra labiekārtošanai un Ances ciema sporta laukuma labiekārtošanai.

Lielākie ieguldījumi no pašvaldības budžeta tiks atvēlēti Usmas ciema centra labiekārtošanai, Ugāles tautas nama “Gaisma” rekonstrukcijas uzsākšanai, Ugāles vidusskolas aktu zāles remontam, Piltenes pirmskolas izglītības iestādes ēkas fasādes atjaunošanai, bērnu rotaļu laukumu sakārtošanai Ugālē, Ancē, Tārgalē un Ventavā, kā arī pašvaldības ēkas “Mežrūpnieki” fasādes atjaunošanai Ugālē.