< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Miķeļdiena Piejūras brīvdabas muzejā

Tieši pašā Miķeļdienā, 29. septembrī, Piltenes vidusskolas paši mazākie skolēni – pirmklasnieki devās uz Ventspils Piejūras brīvdabas muzeju iepazīt šos gadskārtu svētkus un arī ar tiem saistītās senču tradīcijas. Pirms pasākuma klases stundā tika pārrunāti drošības noteikumi, kas jāievēro braucot ekskursijā. Tāpat sociālajās zinībās skolēni noskaidroja, kas ir muzejs, kāpēc tas vajadzīgs un arī to, kāpēc mums jāzina, kas notika senos laikos un kā senāk svinēja svētkus.

Šajā laikā gan latviešu valodā, gan mūzikā skolēni iepazīst šos gadskārtu svētku, tāpēc būtiski bija tas, ka skolēni piedzīvo šo notikumu klātienē, papildinot mācību procesu ar pozitīvām emocijām, praktisku darbošanos un iegūstot zināšanas par Miķeļdienu.

Skolēniem muzejā patika apskatīties senās ēkas un priekšmetus, kurus mūsdienās vairs ikdienā nelieto. Tāpat interesanti bija iet rotaļās, taisīt Jumi no salmiem, radīt skaņas ar dažādiem priekšmetiem un skaņu rīkiem, kā arī kopā uzdejot.