< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Piltenes vidusskolas 6. klase Liepājā

21. oktobrī 6. klase “Skolas somas” ietvaros devās uz Liepāju. Vispirms devāmies uz muzejpedagoģijas nodarbību. Pirms tam  klases stundā bijām pārrunājuši, kā senāk cilvēki dzīvoja bez elektrības. Apskatījām Liepājas muzeja krājuma priekšmetus, kuri parāda, kā telpas izgaismoja pirms elektrības izgudrošanas. Skolēni uzzināja, kas ir skals un skalturis, kas ir petroleja, kāda izskatās petrolejas lampa. Pasākums paplašināja skolēnu zināšanas, ļāva praktiski darboties, pagatavojot katram savu svecīti. Tika iesaistītas 4 maņas – redze, dzirde, oža, tauste.

     Skolēnu atsauksmes:
Bija interesanti uzzināt par dzīvi bez elektrības.
Man patika gatavot sveci.
Muzejs izskatījās pēc karaļmājas.
Man muzejā patika viss – gan par senajiem laikiem, gan mīklas minēt.
Man patika starp muzeja eksponātiem meklēt svečturus, skalturus un daktsšķēres.

Skolā literatūras stundā skolotāja bija sagatavojusi prezentāciju, ar kuras palīdzību skolēni tika iepazīstināti ar Laimenu Frenku Baumu, viņa 1900. gadā izdoto grāmatu “Smaragda pilsētas burvis”, arī ar Aleksandra Volkova 1939. gadā publicēto “Smaragda pilsētas burvi”. Skolēni uzzināja arī par Liepājas teātrī iestudēto izrādi “Smaragda [email protected] enter”, tika demonstrēts 2014. gada animācijas filmas treileris un Latvijas televīzijā demonstrētās kultūras ziņas par Liepājas teātra izrādi. Un tad jau varēja doties uz Liepājas teātri, skatīties izrādi.

Pasakas varoņi nokļūst virtuālajā pasaulē un nekādi netiek vairs prom. Lai tiktu ārā, jāiemācās gan komunicēt, gan draudzēties. Uzzinājām par literāras darba “dzīvi” uz skatuves. Skolēniem likās interesanti, ka senāk radītus darbus var aktualizēt, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, tēlus, saturu. Lieliski vērojams kostīmu, gaismu un videomākslinieku paveiktais darbs. Iespaidīgi!

Skolēnu atsauksmes:
Lugas varoņi bija lauva, Ella, putnu biedēklis, malkas cirtējs.
Īstais nosaukums grāmatai ir “Pazuduši Oza zemē”. Bija forši.
Meitenei nebija draugu, tos viņa ieguva datorspēlē.
Ellai bija jāpilda dažādi uzdevumi, bet galvenais jau bija stāsts par draudzību.
Grūtībās galvenie varoņi noskaidroja, cik ļoti viņi viens otram rūp.
Visinteresantākais tēls man likās putnubiedēklis, kurš gribēja sev smadzenes.
Izrāde bija gan smieklīga, gan nopietna (kopumā dotu 10 punktus no 10).

Liepājā ar 6. klasi bija audzinātāja Olita Doniņa.