< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Nelabā roka

Piltenes vidusskolas 12. klase iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” ietvaros 4. novembrī teātra namā “Jūras vārti” noskatījās Roberta Atkinsa izrādi “Nelabā roka”. “Kas es esmu? Vai esmu pats vai spēlēju kādu lomu? Kas diktē šīs spēles noteikumus? Kas ir labs un kas ir ļauns?” Šķiet uz tik daudz jautājumiem mēģina rast atbildi Dramatiskā teātra aktiera mākslas kursa  ar specializāciju leļļu teātra mākslā absolventi  režisora Kārļa Krūmiņa vadībā ar izrādi “Nelabā roka”.

Reliģija, sekss, samierināšanās ar zaudējumu, mātes un dēla attiecības, pieaugšana, alter ego, tabu tēmas, jaudīgs melnais humors un tam visam pa vidu – lelles. Tas ir aizraujošs un aizkustinošs stāsts, kas patiesi gan sasmīdina, gan saraudina.
Jaunieši gatavo leļļu teātra priekšnesumu, līdz viena no lellēm atdzīvojas un sāk neadekvāti uzvesties. Rupji runājošā lelle saka visu, kas tai ienāk prātā, pārsteidzot ne tikai skolasbiedrus un skolotāju, bet arī pašu lelles vadītāju. Lelle pārkāpj jebkādas robežas, ievelkot arī pārējos lugas tēlus afērā, kurā atšķirības starp labo un ļauno ir visai izplūdušas.
Dīvaina izrāde, kuru vērts noskatīties lugas galvenā varoņa “dubultās” aktierspēles dēļ, atveidojot pusaudzi Džeisonu un nepaklausīgo lelli Taironu. Tas ir Latvijas teātrī tik bieži neredzēts.
Piltenes vidusskolas jaunieši atzīst: “Pēc izrādes, savā starpā pārrunājot redzēto, bijām vienoti secinājumā, ka tāda veida izrādi negaidījām un, varbūt, nebijām arī gatavi. Izrāde tiešām bija pilnīgi savādāka nekā ierasts, bet ļoti laba, un mums patika. Redzējām daudzas lietas, kuras paši darām, it kā no malas. Mēs noteikti iesakām šo izrādi noskatīties citiem, tikai atcerieties, ka tā ir 16+.”

Informāciju apkopoja skolotāja
Olita Doniņa