< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Ciemos pie Imanta Ziedoņa

2. novembra pēcpusdienā Piltenes pamatskolas 8. klases skolēni, kopā ar literatūras skolotāju, piedalījās kultūrizglītības nodarbībā “Es un Imants Ziedonis “Dzirnakmeņos””, kuru organizē Ziedoņa klase. Nodarbība notika tiešsaistē, zoom platformā, un to vadīja Sallija Kļavkalne.

Pirms nodarbības skolēni varēja iepazīties ar dzejnieka Imanta Ziedoņa mājām “Dzirnakmeņi”, kuras atrodas Murjāņos. Video materiāls bija interesants ne vien ar to, ka skolēniem bija iespēja redzēt un dzirdēt pašu autoru, bet bija arī iespēja iepazīties ar viņa dzīvesbiedri, aktrisi Ausmu Kantāni. Dokumentālajā video abi mājas saimnieki dalījās atmiņās, kā mājas “Dzirnakmeņi” tika atrastas, kā tapa un kā  tika būvētas. Paralēli senākiem video materiāliem, to lieliski papildināja viņu laikabiedru atmiņas mūsdienās par notikumiem, kas saistās ar dzejnieka mājām, tādējādi bija iespēja vairāk uzzināt par autoru, kas līdz šim nebija zināms.

Sākoties nodarbībai tiešsaistē, skolēni iepazinās ar vadītāju un uzzināja, kā norisināsies nodarbība nepilnu 90 minūšu garumā. Pirmajā daļā skolēni piedalījās viktorīnā, kas tika pildīta interneta vietnē kahoot.it, atbildot uz dažādiem jautājumiem par filmu, kas bija jānoskatās pirms nodarbības sākšanās.
Otrajā nodarbības daļā skolēni piedalījās Murjāņu vasaras mājas noslēpuma meklēšanā. Klasei tikai doti norādījumi, kas un kā jāveic, un tā tika sadalīta pa mazākām grupām, kur, kopīgi apmeklējot vasaras māju interaktīvi, meklēja apslēpto iemītnieku. Pie dažādiem iekštelpu objektiem ir iestatīti apļi, kuros dota informācija un tālākas norādes, kā atrast apslēpto personu. Spēle skolēnus ļoti aizrāva un laiks pagāja ļoti ātri. Diemžēl neviens no klases bērniem nepaspēja atrast noslēpto iemītnieku, kurš izrādījās aktrises Ausmas Kantātes lācis Andrejs Upīts.
Trešajā nodarbības daļā vadītāja aicināja paņemt grāmatu pēc savas izvēles un to klusumā palasīt dažas minūtes, pēc tam dalīties iespaidos un atbildēt uz dažādiem jautājumiem.

Šāda veida nodarbība ir ne vien lielisks veids, kā vairāk uzzināt par daiļliteratūras autoriem, bet arī ļoti labi palīdz mācību procesā, atraktīvā veidā uzzinot un vairāk saprotot pašu autoru un viņa daiļradi. Literatūra ir mācību priekšmets, kur ir ļoti daudz iespēju, kā iepazīt tās pasauli, konkrētus autorus un viņa darbus. Laika ierobežojumu dēļ bieži neizdodas interesantāko apgūt. Tāpēc priecājamies un sakām paldies par iespēju piedalīties aizraujošās un izglītojošās nodarbībās!

Skolotāja Ieva Zole