< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

MŪZIKAS SKOLA

Kontaktinformācija

Adrese: Lielā iela 7, Piltene, Ventspils novads,LV-3620,
direktore Antra Šķēle,
tālr. 63661304,
e-pasts: [email protected]

Skolas nolikums
Pašnovērtējuma ziņojums
Jaunrades pēcpusdiena Grobiņas MMS 2021. g. februārī
Uzņemšanas iesniegums
Piesakies apgūt instrumentspēli vai dziedāšanu Piltenes mūzikas skolā!
Aktuālā informācija vecākiem no 2021. g. 7. aprīļa

Piltenes mūzikas skola atrodas 24 km no Ventspils pilsētas. 2017./ 2018. mācību gads bija mūzikas skolas 25. jubilejas sezona. Esot it kā mazai un ārpus pilsētas esošai mūzikas skolai, ikdienas izaicinājums ir spēt nodrošināt augstvērtīgu sadarbību ar pedagogiem, kas uz šejieni dodas no Ventspils, kā arī citreiz no citām pilsētām (Pāvilosta, Kuldīga, Talsi; skolas pirmsākumos trompetes spēli skolā pasniedza arī mūziķis Intars Busulis), daudzpusīgu un atraktīvu mācību procesu un motivāciju ne vien audzēkņiem, bet arī viņu vecākiem, mijiedarbojoties dažādos skolas notikumos. Skola dod iespēju strādāt jaunajiem pedagogiem, kam šī pieredze ir nozīmīgs atspēriens nākotnes attīstībā uz izcilību.
Katrā mācību gadā mūzikas pasauli iepazīst un turpina aptvert aptuveni 60 audzēkņi. Dinamiku skolas attīstībā veicinājusi arī otra skolas lokācijas atvēršana Tārgales pagastā (filiāle atrodas 10 km no Ventspils un 14 km no Piltenes), kas darbojas jau astoņus gadus un tehniski sniedz iespēju vēl vairāk mūzikai piesaistīt audzēkņus, kuri iepriekš ikdienā brauca uz Piltenes mūzikas skolas ēku no Tārgales, kā arī Ventspils, bet pašlaik to var apvienot arī ar citām attīstošām aktivitātēm un bērniem draudzīgāku dienas grafiku.

Piltenes mūzikas skolas absolventi nereti pēc bērnu mūzikas skolas pabeigšanas turpina savu attīstību ne vien Ventspils Mūzikas vidusskolā, Jelgavas Mūzikas vidusskolā, bet arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (etnomuzikologs, muzikālā skolotāja pirmskolas iestādē, flautas spēlētāja, ģitāras spēlētājs rokmūzikas grupā Strapon, kā arī ģitārspēles pedagogs, klavieru skolotāja un citi). Arī audzēkņi, kuri izvēlas pēc tam attīstīties citās nozarēs, ir iemācījušies novērtēt mūzikas nozīmi dzīves kvalitātes celšanā un kultūrtelpām tuvu turpina atrasties arī pieaugot.

Skolā iespējams apgūt piecas izglītības programmas (klavierspēle, vijoles spēle, flautas spēle, ģitāras spēle, kora klase). Pašlaik 9 pedagogi nodrošina mūzikas skolas ikdienas radošo darbību. Audzēkņu spējas, radošais potenciāls, kā arī uzstāšanās un sevis pasniegšanas prasmes un skatuves kultūra tiek attīstīta un veidota daudzdimensionālos veidos. Skola iesaistās ārkārtīgi dažādos mūzikas notikumos. Pedagogi regulāri apmeklē kvalifikācijas celšanas kursus, meistarklases, koncertus Ventspilī, Rīgā, Kuldīgā, Saldū un citās Latvijas vietās. Par tradīciju ir izveidojusies arī viņu savstarpējā muzicēšana dažādos sastāvos, uzstājoties ne tikai koncertos, bet arī skolotāju festivālā. Audzēkņi piedalās reģionu un valsts konkursos, festivālos, meistarklasēs, muzikālās nometnēs. Tiek dota iespēja apmeklēt dažādus kvalitatīvus klasiskās mūzikas koncertus un citus svarīgus kultūras notikumus.

Tradicionāli jau daudzus gadus iesaistās Labo darbu nedēļā, kad ar koncertu un siltumu skolas kolektīvs dodas uz Piltenes pagasta sociālo aprūpes centru Landze un audzēkņu dalība Ēnu dienā Ventspils Mūzikas vidusskolā. Ikgadēji ir arī vairāki sadraudzības koncerti, pēcpusdienas (starp Ventspils Mūzikas vidusskolu, Grobiņas mūzikas skolu), kā arī ir vairāki konkursi un festivāli, kuros Piltenes mūzikas skola ir pamanīta kā aktīvākā, ņemot dalību kopš pirmsākuma (Andra Grīnberga ģitārspēles konkurss Mārupē, konkurss Jūras zvaigzne Ventspilī, festivāls Notici sev Kuldīgā un citi). Skola ir radoša un pārtop ne vien dziedošo rūķu komandā, kas dodas pa pilsētas iestādēm ar ziemas sajūtu koncertiem, bet spēj pārvērst transportlīdzekļus dziedošos autobusos un realizē vēl citas inovatīvas idejas.

Ikdienas darbā pedagogi raksta, fotogrāfē, lai publicētu skolas aktivitātes novada avīzē “Ventspils Novadnieks”, dodot iespēju par svarīgo mūzikas skolas darbā uzzināt arī tiem, kas nav klāt notikumos un citu jomu pārstāvjiem apzināties skaņu vērtību. Un vēl būtiska šķiet radītspēja, tāpēc pedagogi pievērš lielu uzmanību audzēkņu jaunradei, iesaistot dažādos komponēšanas notikumos.

Pakalpojumu izcenojumi

Mazā zāle 5,80 eiro/h bez PVN
Klases telpa 3,54 eiro/h bez PVN

Nomājot vienā iestādē divas vai vairākas iznomājamās platības vienlaicīgi, tiek piemērota 25% atlaide.
Nomājot telpas bērnu un jauniešu interešu izglītības organizētām nometnēm, tiek piemērota 35% telpu nomas atlaide.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm