< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

PILTENES MŪZIKAS SKOLĀ IESPĒJAMS PIETEIKTIES 5 NODAĻĀS

 1. Klavierspēle

Vai zināji, ka klavieres ir viens no pasaulē populārākajiem mūzikas instrumentiem? Agrāk vai vēlāk ar šo instrumentu iepazīstas ikviens, kurš apmeklē mūzikas skolu!

Klavierēm ir pedāļi un klaviatūra, uz kuras atrodas balti un melni taustiņi – pavisam kopā tie ir astoņdesmit astoņi! Tām ir arī mazi āmuriņi, kas, taustiņu vadīti, var uzsist pa kādu no stīgām, kuru spriedzes kopējais apjoms mērāms trīsdesmit tonnās! Arī Raimondam Paulam – slavenajam latviešu komponistam, klavieres ir mīļākais instruments.

 • Noklausies kā klavieres spēlē mūsu mūzikas skolas audzēkņi –
  1. ŠEIT
  2. ŠEIT
  3. ŠEIT
 • Vēlies uzzināt vairāk par klavierspēli?
  Noskaties Latvijas Televīzijas raidījumu “Mūziķene” – ŠEIT.
 1. Solo dziedāšana

Mūzikas skolās bērniem ir iespējams iepazīties ar dažādiem mūzikas instrumentiem. Taču ir tikai viens instruments, kas stāv pāri visiem un tas tiek dāvāts katram cilvēkam piedzimstot – tā ir cilvēka balss.

Dziedāšana ir lieliska nodarbe, kas palīdz izpaust emocijas un attīsta runas prasmi un kustību. Trenējot balss saites, tās ar laiku spēj atdarināt jebkuru cilvēka radītu mūzikas instrumentu! Kā papildus bonuss ir arī tas, ka balss ir instruments, ko nav iespējams pazaudēt, aizmirst mājās un kas vienmēr ir pieejams.

 • Noklausies kā dzied mūsu mūzikas skolas audzēkne – ŠEIT.
 • Vēlies uzzināt vairāk par solo dziedāšanu? Noskaties Latvijas Televīzijas raidījumu “Mūziķene” – ŠEIT.
 1. Flautasspēle

Flauta ir teju ikkatras mazas meitenes sapņu instruments. Izrādās, ka šis mazais, burvīgais pūšaminstruments, kurš ir ieliekams koferītī, kas ir krietni mazāks par tavu datorsomu, spēj skanēt pāri daudziem citiem instrumentiem – arī veselam orķestrim!

Flautai ir galva un, lai tajā iepūstu, vispirms jāiemācās pareizi elpot. Un tas nemaz nav tik viegli! Kad ir apgūti elpošanas vingrinājumus un flauta salikta, beidzot var atskanēt šī instrumenta brīnumainās skaņas.

 • Noklausies kā flautu spēlē mūsu mūzikas skolas audzēkņi –
  1. ŠEIT
  2. ŠEIT
 • Vēlies uzzināt vairāk par flautasspēli? Noskaties Latvijas Televīzijas raidījumu “Mūziķene” – ŠEIT.
 1. Vijolesspēle

Vijole ir vismazākais un arī visaugstākais stīgu mūzikas instruments, kas bieži ir dzirdēts un redzēts dažādos koncertos. Taču tikai nedaudzi zina, ka, lai varētu izspēlēt notis uz vijoles četrām stīgām, ir nepieciešami zirga astri, kas unikālā veidā ir iestrādāti vijoles lociņā.

Patiesībā bez šī skanīgā solo instrumenta nav iedomājama orķestra un operas mūzikas pastāvēšana. Līdz ar to vijolesspēles apguve ir ne tikai lielisks veids kā iepazīties ar dažādību mūzikas pasaulē, bet tā arī attīsta ķermeņa stāju un izturību, kā arī koncentrēšanās spējas, disciplīnu un atmiņu.

 • Noklausies kā vijoli spēlē mūsu mūzikas skolas audzēkņi –
  1. ŠEIT
  2. ŠEIT
  3. ŠEIT
  4. ŠEIT
 • Vēlies uzzināt vairāk par vijolesspēli? Noskaties Latvijas Televīzijas raidījumu “Mūziķene” – ŠEIT.
 1. Ģitārasspēle

Iespējams, ģitāra ir tas instruments, kuru gandrīz ikviens no mums ir vēlējies iemācīties spēlēt vai paturēt šo instrumentu rokās tā skaistā izskata un skanējuma dēļ.

Šim instrumentam pavisam kopā ir sešas stīgas un uz katru no tām iespējams nospēlēt ap divdesmit nošu. Tāpat katram kārtīgam ģitāristam vienmēr līdzi ir ne tikai pats instruments, bet arī speciāls soliņš, uz kura atbalstīt kāju, un īpašas drāniņas instrumenta noturēšanai. Labā ziņa ir arī tā, ka, iemācoties spēlēt ģitāru, tiek atvērtas durvis uz simtiem pasaulē pazīstamu dziesmu, kurām iespējams spēlēt līdzi pavadījumu.

 • Noklausies kā ģitāru spēlē mūsu mūzikas skolas audzēknis – ŠEIT.
 • Vēlies uzzināt vairāk par ģitārasspēli? Noskaties Latvijas Televīzijas raidījumu “Mūziķene” – ŠEIT.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm