< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

KULTŪRAS NAMS

Kontaktinformācija

y

Adrese: Piltene, Maija iela 8, Ventspils novads,  LV-3620,
vadītāja Ārija Vīksne,
tālr. 29480407, 26150831,
e-pasts: [email protected]

Amatierkolektīvi

Sieviešu vokālais ansamblis “Rūta”, vadītāja Nelda Matisova.
Nodarbības pirmdienās no plkst. 20.

Jauniešu vokālais ansamblis “Zumm”, vadītāja Nelda Matisova.
Nodarbības šajā sezonā nenotiek.

Folkloras kopa “Pill tīn”, vadītāja Nelda Matisova.
Nodarbības otrdienās un ceturtdienās no plkst. 20.

Blumīzeristu interešu kopa
Nodarbības pirmdienās no plkst. 18.

Radošo darbnīcu interešu grupas

Floristika, salvešu tehnika
Stikla apgleznošana
Diegu grafika, kvīlings
Darbs ar filcu, polimērmālu
Tamborēšana un adīšana
Dienas centrs – katru otrdienu no plkst.14:00
Sieviešu klubiņš “Ievas”

Interešu grupa – zolītes cienītāji.

Kultūrvide

Juris Māters (1845.03.11. Cildu pag.- 1885.02.04. Jelgavā). Piltenē 1871.- 1872.g. rakstvedis, dibinājis Piltenes brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību, sarakstot statūtus un programmu. Viņa vārdā nosaukta iela – Jura Mātera iela.
Maiga Mauriņa (1924. 10.10. Piltenes pagasta Mauriņos) literatūrzinātniece.
Rutku tēvs, īstajā vārdā – Arveds Mihelsons (1886.g. Strazdumuižā -1961.g.10.14 Rīgā). 1937. g. saraksta grāmatu “Sumpurņu ciems” par Pilteni un Rāpatu ciemu.
Uldis Krasts – rakstnieks, dzejnieks, strādājis Piltenes bibliotēkā un sacerējis dziesmām – Piltenes noktirne, Piltenei, u.c. vārdus. Komponists – uzrakstījis mūziku.
Herberts Dorbe (15.03.1894. Zlēku pagasta Zušos – 25.03.1983. Ventspilī) – rakstnieks, dzimtās mājas atrodas pie Piltenes pagasta robežas. Bērnība un skolas gadi saistās ar Pilteni, aprakstīti grāmatā “Es tevi sveicu”.
Kārlis Dane – mākslinieks, akmeņkalis. Piltenes vidusskolas mākslas skolotājs un Centra parkā pieminekļa veidotājs un parka projektētājs.
Piltenes prāģeri – nosaukumu esot devuši piltenieki. 1295. g. cēla bīskapa pili un cēlāji sabrauca no visas Rietumeiropas. Vislustīgākie bijuši muzikanti no Prāgas un piltenieki tos iesaukuši par prāģeriem. 1559. gadā no Kopenhāgenas Piltenē ieradās Dānijas princis Magnuss, viņš atveda līdzi galma muzikantus, kurus piltenieki sauca par prāģeriem.
1966.gadā dibināja Piltenes brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību un nodibināja pūtēju orķestri. Tie esot „īstie” prāģeri. Kādā aģitācijas braucienā Piltenē ieradies Kārlis Ulmanis, bet pūtēji sagaidījuši viņu sadzērušies pie Piltenes robežas. Esot tik nepareizi spēlējuši, ka viesis tādu mūziku nebija dzirdējis, esot uzaicinājis uz Rīgas pili balli nospēlēt. Tur mūzika iepatikusies rīdziniekiem un vairāki Rīgas deju orķestri sākuši saukties – Piltenes prāģeri.
1966. gadā dibināja Piltenes brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību un nodibināja pūtēju orķestri. Tie esot “īstie” prāģeri. Kādā aģitācijas braucienā Piltenē ieradies Kārlis Ulmanis, bet pūtēji sagaidījuši viņu sadzērušies pie Piltenes robežas. Esot tik nepareizi spēlējuši, ka viesis tādu mūziku nebija dzirdējis, esot uzaicinājis uz Rīgas pili balli nospēlēt. Tur mūzika iepatikusies rīdziniekiem un vairāki Rīgas deju orķestri sākuši saukties – Piltenes prāģeri.

Kultūras nama pakalpojumu izcenojumi

Telpas konferencēm, tematiskiem pasākumiem, koncertiem, izstādēm, svinībām. Lielā zāle – 250 vietām, mazā zāle 60 – 70 vietām, brīvdabas estrāde. Tehniskais aprīkojums: skaņas iekārtas un gaismas iekārtas.
Lielā zāle 12,21 eiro/h bez PVN.
Mazā zāle 7,23 eiro/h bez PVN.

Nomājot vienā iestādē divas vai vairākas iznomājamās platības vienlaicīgi, tiek piemērota 11% atlaide.
Nomājot telpas bērnu un jauniešu interešu izglītības organizētām nometnēm, tiek piemērota 40% telpu nomas atlaide.
Nomājot telpas organizācijām, kurām piešķirts sabiedriskā labuma statuss, tiek piemērota 60% atlaide.


 

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm