< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

“Zaļais, kur esi?” – izsludināts Lielās Talkas konkurss

“Zaļais, kur esi?” – izsludināts Lielās Talkas konkurss

2024-03-18, 13.50

Ar mērķi piesaistīt sabiedrības uzmanību rūpēm par apkārtējo vidi un dabu, Lielās Talkas organizatori izsludina sociālo tīklu konkursu “Zaļais, kur esi?”. Konkurss notiks jau otro reizi un tajā piedalīties aicināts ikviens interesents.

Dalība konkursā iespējama divās kategorijās: 1.–12. klašu kategorijā, kurā aicinātas piedalīties skolēnu grupas, un individuālo vai mazo grupu pieteikumu kategorijā, kurā piedalīties var gan individuāli dalībnieki, gan grupas līdz 5 personām. Dalībniekam vai kolektīvam ir jābūt pieejamam vismaz vienam sociālo tīklu kontam – Facebook, Instagram vai TikTok.

Konkursa dalībnieku uzdevums ir izveidot maksimums vienu minūti garu video, kurā radoši un iedvesmojoši atspoguļots videi draudzīgs un atbildīgs dzīvesveids, principi, aktivitātes, domas, rīcība vai kas cits, kas varētu iedvesmot video skatītājus būt “zaļam”. Līdz 19. aprīlim video jāpublicē vismaz vienā sociālo tīklu platformā (Instagram, Facebook vai TikTok), pievienojot tēmturus: #zalaiskuresi, #lielatalka, #lielatalka2024 un #tirizaliilgi. Konkursa dalībniekiem ir jābūt Lielās Talkas sociālo kontu sekotājam. Plašāka informācija par konkursu “Zaļais, kur esi?” konkursa nolikumā šeit.

Katrā kategorijā tiks noteikts viens uzvarētājs, izvērtējot video sižeta atbilstību tēmai un iegūto atzinības zīmju (patīk, īkšķītis, sirsniņa) skaitu konkrētā sociālo tīklu kontā. Ja video tiks izvietots vairākos vienas personas kontos, tiks vērtēts tas konts un tas video, kurš būs saņēmis vislielāko atzinības zīmju skaitu. Uzvarētāji tiks paziņoti 10. maijā. Balvas: 1.–12. klašu kategorijā – bezmaksas ieeja Ventspils zinātnes centrā VIZIUM un finansiāls atbalsts klases brauciena organizēšanai 400 eiro vērtībā, savukārt individuālo vai mazo grupu kategorijā Premium plus dāvanu karte 200 eiro vērtībā.

Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme uzsver: “Pavasara tīrīšana, sakopšana, labiekārtošana mums ir asinīs. Sniegam nokūstot, atklājas vietas, kurām īpaši jāpievērš uzmanība, lai kopīgā būšana mūsu vidē būtu tīkama. Viens no radošiem veidiem, kā pievērst tam uzmanību vai pastāstīt par savu pieredzi, ir arī šis konkurss. Esam no sirds pateicīgi zinātnes centram VIZIUM par sadarbību”.

Lielo Talku organizē biedrība “Pēdas LV” sadarbībā ar Latvijas valsts mežiem, Latvijas Pašvaldību savienību, Finanšu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministriju, Eiropas Latviešu Apvienību. Atbalsta: Rimi, BluOr Bank, Mežpils alus, Getliņi Eko, DHL.

Par Lielo Talku: Lielā Talka ir lielākā Latvijas nevalstiskā kustība, kas balstās uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Lielās Talkas tradīcija aizsākās pirms 16 gadiem – ar talku 2008. gada 13. septembrī, kas bija kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90. dzimšanas dienā. 16 gadu garumā talkā piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku un, salīdzinot ar pirmajiem talkas norises gadiem, atkritumu daudzums ir samazinājies vairāk nekā par pusi. Pēdējos gados arvien vairāk Lielā Talka uzsver vides izglītības un vides un cilvēka veselības ciešo saikni, tāpat notiek arvien vairāk ainavu un pagalmu labiekārtošanas darbu.

2023. gadā kopumā tika pieteiktas 1339 talkas vietas: 894 publiskās atkritumu savākšanas un 445 labiekārtošanas talkas, kā arī 183 Solo talkas.

Informācijas avots – Lielās Talkas komunikācijas vadītāja Anna Blaua

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm